Dopełnieniem oferty z zakresu medycyny estetycznej są zabiegi kosmetyczne wspomagające i podtrzymujące działania lekarza.

PROPONOWANE ZABIEGI

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Zabieg ten jest rodzajem pilingu mechanicznego, którego celem jest dokładne oczyszczenia skóry. Polega on na złuszczeniu warstwy martwego naskórka przy użyciu syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia. Martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek zostaje zassany przez pompę umieszczoną w głowicy, co zapobiega tworzeniu się pyłu.
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej powoduje głębokie oczyszczenie, stymuluje skórę wzmożoną produkcję nowych komórek naskórka. Wykonywany jest w okolicy twarzy, dekoltu oraz pleców. Powinien być wykonywany raz w miesiącu. Warto łączyć go z zabiegiem mezoterapii przy użyciu osocza bogatopłytkowego, nieusieciowanego kwasu hialuronowego czy odpowiednich koktajli witaminowych. Należy pamiętać, aby w dniu wykonywania zabiegu nie nakładać makijażu, gdyż zabieg ten delikatnie podrażnia skórę.

PEELING KAWITACYJNY

Kawitacja to zjawisko fizyczne, gdzie pod wpływem obniżonego ciśnienia zachodzi szybka przemiana cieczy w gaz. Wykorzystanie tego zjawiska w przypadku peelingu kawitacyjnego polega na wytworzeniu mikropęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem (w wyniku kontaktu wilgotnej skóry z urządzeniem wytwarzającym ultradźwięki).Pęcherzyki pod wpływem wibracji natychmiast ulegają rozpadowi. Dzięki temu stare komórki warstwy rogowej naskórka rozpadają się, odsłaniając młodsze i zdrowsze warstwy skóry.
Zabieg polecany w celu delikatnego oczyszczenie skóry twarzy, której nie podrażnia. Powinien być wykonywany 2-4 razy w miesiącu. Wskazane jest łączenie pilingu kawitacyjnego z zabiegami mezoterapii oraz innymi zabiegami kosmetycznymi.

SONOFOREZA

Zabieg ten polega na wtłaczaniu substancji aktywnych w głąb skóry dzięki zastosowaniu masażu ultradźwiękowego przy pomocy fal akustycznych. Jest on bardzo delikatny i przyjemny. Celem zabiegu jest odżywienie i nawodnienie skóry, a co za tym idzie poprawa jej wyglądu. Zabieg sonoforezy jest często poprzedzony wykonaniem pilingu mechanicznego.

OCZYSZCZANIE WODOROWE

To zabieg, który świetnie sprawdzi się w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Dzięki wieloetapowemu oczyszczaniu wodorowemu podczas jednego zabiegu uzyskujemy natychmiastowy efekt oczyszczenia, wygładzenia, głebokiego nawilżenia i liftingu. Cera po zabiegu oczyszczania wodorowego odzyskuje utracony blask, pozostaje dogłębnie oczyszczona oraz nawilżona. Dzięki zredukowaniu ilości szkodliwych wolnych rodników znacznie opóźniony zostaje proces starzenia się skóry.

1 ETAP OCZYSZCZANIE WODOROWE
Aktywny wodór efektywnie oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Jednocześnie neutralizuje i redukuje wolne rodniki tlenowe, odpowiedzialne za starzenie się skóry, dzięki czemu zatrzymuje proces starzenia.
2 ETAP HYDROPEELING
Hydropeeling czyli zabieg wodnej mikrodermabrazji wykonywany jest pod wysokim ciśnieniem wody, dzięki czemu pozwala osiągnąć gładką, jednolitą i świeżą skórę. Ten etap zabiegu usuwa martwe komórki oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry.
3 ETAP INFUZJA JONOWA
Podczas zabiegu do komórek skóry wprowadzane są substancje eksfoljujące , odżywcze
i regenerujące.
4 ETAP LIFTING
Zakończeniem zabiegu jest etap masażu przy użyciu specjalnej głowicy wykorzystującej stymulację mikroprądami. Pozwala ona zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a także aktywować proces przepływu krwi rozpoczynając proces przebudowy włókien kolagenu i elastyny.

MANICURE BIOLOGICZNY

Jest to zabieg pielęgnacji naturalnej płytki paznokcia metodą bezinwazyjną. Ma on na celu oczyszczenie płytki paznokciowej z wszelkich pozostałości po lakierach.
Ponadto, korzystając z zabiegu, możemy skutecznie odsunąć skórki (bez ich wycinania) oraz „zreperować” np. nierówny kształt naszych paznokci. Wszystkie czynności odbywają się z wykorzystaniem drewnianych, szklanych lub plastikowych przyborów. Metalowe pilniki są w tym przypadku wykluczone. Domeną manicure biologicznego jest zdrowie oraz ochrona naturalnych paznokci. Jednym słowem – to pielęgnacja paznokci na wysokim poziomie, stanowiąca świetną alternatywę dla tradycyjnego manicure.

MANICURE JAPOŃSKI

to zabieg zaspokajający wszystkie potrzeby naturalnej płytki paznokciowej oraz wału paznokciowego.

Manicure japoński to jeden ze sposobów na odratowanie zniszczonych paznokci.
Zabieg znany jest w Japonii już od 400 lat, a jego początki sięgają do japońskich arystokratek, które szukały metody na idealnie gładkie, błyszczące paznokcie, które jednocześnie byłyby naturalne.
Stosowane obecnie mieszanki, to najczęściej zawartość zestawu, który dotarł do nas właśnie z Japonii. W pudełeczkach znajdują się gęste pasty oraz specjalne szczoteczki. Przy ich pomocy manikiurzystka wciera w płytkę paznokcia jedną mieszankę po drugiej. Mieszankę stanowią przede wszystkim pochodząca z Morza Japońskiego krzemionka, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A+E.

Paznokcie wyglądają jak pokryte bezbarwnym lakierem, a mocne błyszczenie utrzymuje się przez około półtora tygodnia (może też trwać dłużej, wszystko zależy od rodzaju i stanu naszych paznokci).

ZABIEG PARAFINOWY

To idealne rozwiązanie dla popękanej, przesuszonej i zniszczonej skóry dłoni oraz stóp. Regeneruje zarówno skórę jak i paznokcie. Skóra po zastosowaniu parafiny staje się idealnie gładka i miękka. Efekt zabiegu utrzymuje się do kilku dni. Polecana jest przede wszystkim w porze chłodnej (jesień, zima) ze względu na swoje mocno rozgrzewające działanie. Parafina wzmacnia rozdwajające się paznokcie i przywraca skórze ładny wygląd. Poprawia także krążenie i wpływa leczniczo na kości i stawy. Zabieg ma działanie głęboko nawilżające dzięki dodatkowemu zastosowaniu produktów pielęgnacyjnych na bazie kolagenu. Rozjaśnia przebarwienia i opóźnia procesy starzenia.

 Zabiegi kosmetyczne w naszym gabinecie wykonuje
Technik usług kosmetycznych Agnieszka Głowacka

MAKIJAŻ PERMANENTNY

to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. W przypadku oczu najczęściej jest to wykonanie kreski na górnej i/lub dolnej powiece. W przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, natomiast w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni.
Profesjonalny makijaż permanentny nie tylko podkreśla walory kobiecej urody, ale także doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Co bardzo ważne makijaż trwały pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.

Makijaż permanentny w naszym gabinecie wykonuje
Lingerystka Mirosława Kropiewnicka